Kategorie:

Urządzanie pokoju młodzieżowego

Urządzając pokój młodzieżowy, trzeba wziąć pod uwagę różne aspekty. W końcu nie jest on tylko sypialnią, ale także garderobą, miejscem do zabawy, nauki, rozwoju pasji jak i spotkań towarzyskich. Meble młodzieżowe powinny więc być dobrane tak, aby były w pełni funkcjonalne, estetyczne i dopasowane do potrzeb i charakteru dziecka. W tym artykule dowiesz się jak urządzić pokój nastolatka, aby był on w pełni praktyczny i spełniał wszystkie oczekiwania młodego człowieka.

Meble do pokoju młodzieżowego- jakie wybrać?

Zaczynając meblowanie pokoju młodzieżowego, powinniśmy ustalić, jakie potrzeby ma nasze dziecko oraz jak dużą przestrzenią dysponujemy. Dobrze urządzony pokój, może wspierać kreatywność i pomagać w rozwoju osobistym Twojego dziecka. Z tego powodu meble młodzieżowe powinny być wysoce użyteczne, pozwalające stworzyć odpowiednio funkcjonalną strefę zarówno do spania, relaksu, zabawy, jak i nauki – nawet na niewielkiej przestrzeni.

Łóżko młodzieżowe

Łóżko młodzieżowe jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju nastolatka. Łóżko bardzo często jest meblem wielofunkcyjnym, gdyż młodzież wykorzystuje je nie tylko do spania, ale także do nauki lub siedzenia podczas spotkań z przyjaciółmi. Dlatego, kupując łóżko młodzieżowe, warto wybrać model zabudowany, z wygodnymi zagłówkami, który posłuży również jako sofa. Taki zagłówek pozwala na oparcie się podczas siedzenia, a co za tym idzie, zwiększa komfort.
Nowoczesne łóżka młodzieżowe posiadają wbudowane pojemniki na pościel lub szuflady, co daje dodatkową przestrzeń do przechowywania. Taki mebel będzie idealny do małych pokojów.
Wybierając łóżko młodzieżowe, powinniśmy również zwrócić uwagę na jego rozmiar. Standardowe jednoosobowe łóżko młodzieżowe jest w rozmiarze 90 cm. Taki mebel bez problemów zmieści się w niewielkim pokoju. Bardzo często jednak nastolatkowie chcą, aby w ich królestwie znalazło się łóżko nieco większych rozmiarów. W takim wypadku mebel w rozmiarze 120 cm lub 140 cm będzie optymalnym rozwiązaniem.

Biurko młodzieżowe

Biurko jest drugim najważniejszym elementem wyposażenia pokoju nastolatka czy też dziecka. Jest ono miejscem zarówno do nauki, zabawy, jak i rozwijania pasji. To właśnie przy nim młodzież uczy się, czyta, gra na komputerze lub wykonuje różne prace manualne. Z tego względu biurko powinno być dobrze dopasowane do jego użytkownika. Odpowiednich rozmiarów blat i dokładnie dobrane do niego krzesło pozwoli zachować prawidłową postawę podczas siedzenia.

Aby biurko było w pełni funkcjonalne, ważne jest, żeby było wyposażone w szufladę lub półki, które będą idealnym miejscem do przechowywania akcesoriów szkolnych, książek lub akcesoriów hobbistycznych.
W niektórych kolekcjach w sklepie BOOMI znajdują się kontenery na kółkach z szufladami. Taki element można ustawić w dowolnym miejscu pod biurkiem, i swobodnie go przemieszczać. Kontener na kółkach będzie alternatywą do biurek, które nie mają wbudowanych półek lub szuflad. Mebel ten daje również duże możliwości aranżacyjne.

Podczas aranżacji pokoju młodzieżowego, ważne jest też rozmieszczenie mebli. Ustawienie biurka pod oknem lub w jego pobliżu, jest bardzo korzystne dla wzroku i ułatwia naukę w dzień, gdyż okno daje dużo światła dziennego.

Komody młodzieżowe

Komoda młodzieżowa jest meblem uniwersalny, służącym do przechowywania nie tylko ubrań i bielizny, ale także podręczników, przyborów szkolnych, książek czy też zabawek. Komoda to mebel skrzyniowy składający się z kilku szuflad lub półek zamykanych na drzwiczki. Dzięki zamkniętym półkom, przedmioty znajdujące się w środku nie kurzą się, a sam pokój wygląda czysto i estetycznie. Komoda młodzieżowa może być dopełnieniem aranżacji pokoju nastolatka. Połączenie kilku komód młodzieżowych pozwoli zastąpić dużą szafę, która może nie zmieścić się w pokoju o małym metrażu. W sklepie BOOMI znajdziesz funkcjonalne komody młodzieżowe w przeróżnych stylach i designach. Będą one idealne do przechowywania płyt, książek, bielizny, odzieży i innych bibelotów. Do niewielkich pokojów młodzieżowych polecamy komody minimalistyczne i proste w wyglądzie lub białe z połyskiem, które będą odbijały światło, dzięki czemu pokój będzie wydawał się optycznie powiększony. Komody z metalowymi okuciami lub uchwytami również świetnie zaprezentują się w pokoju nastolatka.

Dobrze dobrana komoda młodzieżowa będzie stanowić ciekawy element aranżacji. Może być ona spójna z pozostałymi bryłkami lub dopasowana z całkiem innej kolekcji, tworząc przykuwający wzrok kontrast do całości aranżacji.

Podczas zakupu komody młodzieżowej, należy zwrócić uwagę na jej rozmiar oraz pojemność. Ważne jest, aby miała ona szuflady o odpowiedniej głębokości, które będą wystarczające do potrzeb dziecka lub nastolatka.

Szafa w pokoju młodzieżowym

W pokoju młodzieżowym nieodłącznym elementem aranżacji jest szafa. Wielofunkcyjne szafy narożne posiadają wbudowany drążek i półki, co daje dużo miejsca do przechowywania ubrań, bielizny, a czasami nawet butów. Szafy narożne będą idealnym rozwiązaniem do niewielkiego pokoju, gdyż zajmują one często nieużytkowane miejsce w rogu pomieszczenia. Dwudrzwiowe szafy wolnostojące są równie pojemne jak te narożne, a dzięki modułowemu ustawieniu, możemy połączyć je z pozostałymi meblami i stworzyć ciekawą kompozycję. W przypadku naprawdę małego metrażu w pokoju młodzieżowym duże i masywne szafy mogą jeszcze bardziej go przytłaczać, dlatego warto zastąpić je komodą młodzieżową lub kilkoma połączonymi razem. Takie rozwiązanie będzie równie funkcjonalne i bez wątpienia pomieści najważniejsze ubrania dziecka.