Kategorie:

Meble do pokoju młodzieżowego – klasyczne czy nowoczesne

Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest urządzenie pokoju młodzieżowego, możesz się zastanawiać jakie meble wybrać. Nowoczesne? Klasyczne? Coś pośrodku? Otóż nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od upodobań Twoich i Twojej pociechy. Jeżeli dziecko jest już nastolatkiem, warto pozwolić mu zdecydować, w jakim stylu powinien być jego pokój. W przypadku maluchów lepiej postawić na meble praktyczne, które będą dorastały razem z nim.

Kolorystyka

Pokoje dziecięce zwykle utrzymywane są w jasnych tonach bieli, beżu, różu, błękitu i szarości. Na takim tle doskonale wyglądają meble w kolorach: dąb sonoma, biały połysk, biały mat, szare odcienie kasztana nairobi, sosna vintage i olcha polarna. Meble młodzieżowe w tych barwach są łatwe w aranżacji i elastyczne podczas dekorowania pokoju. Dzięki dodatkom bez wymiany mebli można przerobić dziecięcy pokój na królestwo nastolatka. Wybieranie mebli, które nie są stricte dziecięce, czyli nie mają kolorowych elementów czy bajkowych zdobień, jest odpowiednią opcją dla osób, które nie chcą ich wymieniać po dwóch latach.

Zestaw mebli do pokoju młodzieżowego

Podstawowymi meblami, które powinny się znaleźć w pokoju każdego dziecka, są:
• biurko – na tyle duże, aby uczeń mógł mieć na nim komputer, podręczniki szkolne i lampkę biurkową,
• łóżko – pokój dziecka to przede wszystkim jego sypialnia, która powinna być odpowiednim miejscem do odpoczynku,
• regał – na książki, zabawki i artykuły szkolne,
• szafa – z drążkiem na ubrania, półkami i szufladami na bieliznę,
• komoda – pełniąca funkcję bieliźniarki, organizera na zabawki lub inne drobiazgi dziecka.
Taki zestaw mebli sprawi, że pokój młodzieżowy będzie w pełni funkcjonalny i zagwarantuje miejsce na wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy Twojego dziecka. Wiele sklepów oferuje systemy mebli, które zawierają wszystkie wyszczególnione wyżej typy mebli. Umeblowanie pokoju jedną kolekcją mebli gwarantuje, że pomieszczenie będzie prezentowało się estetycznie i jednolicie.