Kategorie:

Jak urządzić modny pokój młodzieżowy?

Dzieci rosną, a ich gusta i potrzeby się zmieniają, podobnie do trendów wnętrzarskich. W każdym sezonie jest modny inny kolor, co parę lat zmienia się trend na kolorystykę mebli i gdybyśmy chcieli, aby nasze wnętrza wyglądały jak z okładek magazynów, musielibyśmy być z ekipą remontową w stałym kontakcie. W takim razie jak urządzić pokój dziecka, z którego „nie wyrośnie” i którego standardy będą aktualne do nowinek wnętrzarskich?

Wybieraj uniwersalne produkty

Prostym sposobem na uniknięcie rychłego remontu jest spokój i niepodejmowanie decyzji w emocjach. Zwykle to, co budzi w nas ogromny zachwyt i miłość od pierwszego wejrzenia, szybko się nudzi. Właśnie tak jest z awangardowymi kolorami ścian, dziecięcymi meblami z bajkowymi elementami czy niepraktycznymi, ale ładnymi przedmiotami. Podczas urządzania pokoju dziecka warto kierować się zasadą „mniej znaczy więcej” i „klasyka jest ponadczasowa”. Jasne kolory ścian nie znudzą się i nie staną się przytłaczające, a proste meble mogą „rosnąć” razem z dzieckiem, wszystko zależy od dodatków, które wykorzystasz. Prościej, taniej i szybciej będzie wymienić portret superbohatera lub pluszaka jednorożca, niż meble z wizerunkiem księżniczki i tapetę w piłki.

Komody młodzieżowe

Ten typ mebla to uniwersalny hit. W pokoju dziecka może posłużyć za organizer na zabawki, a w pokoju nastolatka przyda się na książki i artykuły szkolne. Różne układy szuflad i półek gwarantują miejsce zarówno na ubrania, jak i podręczniki. Blat komody młodzieżowej może zostać wykorzystany jako miejsce na kosmetyki dla dorastającej dziewczynki, przestrzeń na książki i dekoracje lub być prowizorycznym torem wyścigowym dla resoraków. Internetowy sklep meblowy boomi.pl oferuje mnóstwo komód doskonałych do pokoju młodzieżowego.

Pokój ucznia – niezbędnik

Funkcjonalny pokój dziecka powinien być wyposażony w parę niezbędnych mebli. Biurko do nauki jest bardzo istotne, powinno być na tyle duże, aby na jego blacie zmieściła się książka, laptop, lampka i zeszyt. Do małych pokoi młodzieżowych warto wybrać szafę narożną, która jest pojemna i zajmuje mniej miejsca niż ta standardowa. Każdy uczeń powinien mieć także odpowiednie miejsce na książki, odpowiednim miejscem na wszelkiego rodzaju zeszyty i podręczniki jest regał otwarty albo zamknięty. Nie zapominajmy także o łóżku, przecież nawet dzieci kiedyś się meczą i potrzebują chwili na regenerację.