Kategorie:

Idealny pokój młodzieżowy

Pokój młodzieżowy to coś więcej niż pomieszczenie z łóżkiem i biurkiem, to królestwo dziecka, w którym jest jego „kąt”. Odpowiednio zaprojektowany będzie służył mu lata i nie będzie wymagał remontu czy wymiany mebli przez długi czas. Zastanawiasz się, co powinno się znaleźć w pokoju nastolatka? Jakie meble powinieneś wybrać dla dziecka? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Podstawa w pokoju ucznia – biurko

Najlepszym zestawem mebli do pokoju młodzieżowego są: biurko, szafa, regał, łóżko, komoda i ewentualnie szafka nocna. Każda z tych pozycji ma praktyczne rozwiązanie i jest niezbędna, aby pokój dziecka był funkcjonalny. Dobrze dobrane biurko to takie, przy którym można w wygodny sposób korzystać z laptopa i książek w tym samym czasie. Na blacie biurka powinno znaleźć się także miejsce na przybory szkolne, lampkę biurkową i inne drobiazgi. Zbyt małe biurko będzie niewygodne i stale zagracone, z kolei zbyt duże może zabierać zbyt dużo miejsca i okazać się niepotrzebne.

Łóżko do pokoju młodzieżowego

Każdy lubi się dobrze wyspać, a wypoczęty organizm lepiej pracuje i przyswaja więcej wiedzy. Wielkość łóżka powinna być dostosowana do wielkości pokoju i wieku dziecka, bo o ile dla malucha łóżko 160 cm będzie zbyt duże, o tyle dorastający nastolatek je doceni. Świetnym rozwiązaniem do pokoju nastolatka są łóżka z szufladami, które doskonale nadają się do przechowywania pościeli i ubrań. Z kolei łóżka typu sofa zabudowane z 3 stron są idealne dla młodzieży, którą często odwiedzają znajomi.

Niezastąpiona komoda

Szafka z szufladami i półkami ma wiele zastosowań, przydaje się na przechowywanie artykułów szkolnych, książek, ale też ubrań i bielizny. Jej przeznaczenie zależy od układu szafek – te z samymi szufladami sprawdzą się jako bieliźniarki, te z półkami odpowiednia są na książki i ubrania, a układ mieszany ma wiele zastosowań i przechowa więcej rzeczy.

Regał do pokoju nastolatka

Masa książek, zeszytów, lektur i notatek powinna mieć określone miejsce w pokoju, w uporządkowaniu wszystkich szkolnych rzeczy pomoże regał z otwartymi lub zamkniętymi półkami. Ten mebel doskonale sprawdza się także do przechowywania kosmetyków oraz do wyeksponowania dekoracji i ramek ze zdjęciami.

Wymienione wyżej typy mebli pozwolą na wygodne i funkcjonalne zaaranżowanie pokoju młodzieżowego tak, aby spełniał wszystkie swoje najważniejsze funkcje, ale też dawał radość Twojemu dziecku.