Wersje okien

Dzisiaj porównamy i porównamy dwa wiodące typy okien wymiennych, okien drewnianych i okien winylowych, aby pomóc Ci zdecydować, który materiał okienny jest idealny dla Ciebie i Twojego domu. Każdy rodzaj wymiany okien będzie miał ogromne znaczenie w Twoim domu. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę efektywności energetycznej, aktualizację wystroju czy dodawanie wartości do domu, wymiana starych okien ma wiele zalet. Jednak niezwykle ważne jest, abyś zidentyfikował rodzaj okna, które najlepiej pasuje do Twoich potrzeb domowych i osobistych. Kiedy porównamy te dwa, będziemy mówić o kościach okna, nie o szkle, kratach, uchwytach, zamkach itp.

Najpierw przedstawimy przegląd każdego typu, a następnie porównamy je w poręcznym wykresie poniżej. Zacznijmy więc – co to jest okno winylu?
Okna winylowe to okna wykonane z tworzywa sztucznego, PVC. Okna winylowe zostały opracowane po raz pierwszy w latach siedemdziesiątych, aby konkurować z droższymi oknami drewnianymi. Pomimo względnej młodości okna winylowe stanowią obecnie mniej więcej taki sam udział w rynku jak okna drewniane. Większość ludzi może rozpoznać okna winylowe dzięki początkowej jednolitości rzemiosła; są to białe okna wykonane z tworzywa sztucznego. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dekad okna winylowe są dostępne w innych kolorach niż białe.
Są tak popularne teraz, ponieważ są najtańsze. Niektóre marki są o połowę tańsze niż ich odpowiedniki drewniane. Okna winylowe nie są tak trwałe jak okna drewniane, ale mogą trwać ponad 20 lat. Wysokiej jakości okno winylowe pozwoli Ci również zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię, ponieważ izolacja w ramie samego okna jest energooszczędna. Ponadto okna winylowe nie wymagają konserwacji, ponieważ nigdy nie wymagają malowania ani skrobania. Ogólnie rzecz biorąc, okna winylowe zapewniają świetną cenę za każdą złotówkę. Jednak niezależnie od tych wszystkich korzyści okna drewniane pozostają złotym standardem w branży okien zastępczych.

Polecamy portal http://twoje-okna.com/

http://twoje-okna.com/mazowieckie

http://twoje-okna.com/opolskie

http://twoje-okna.com/podkarpackie

http://twoje-okna.com/pomorskie